top of page
  На сьогодні маємо численні схеми організації навчального процесу, пристосовані задовольняти індивідуальні потреби учнів. У нашому навчальному закладі стрімко зростає кількість учнів, які з тих чи інших причин не можуть (або не хочуть) вчитися в загальних потоках за схемами фронтального навчання.  
  Кожен з педагогів знаходиться в пошуку таких форм і методів, коли загальне і навіть профільне навчання має все більше взаємодіяти з індивідуальним (індивідуалізованим).
  Весь педагогічний колектив нашої школи чудово розуміє, що нові вимоги змусять нас впроваджувати індивідуальний підхід в повному обсязі, оскільки кожен бажає для себе особливих (необхідних) умов для самореалізації. Продуктивне якісне навчання можливо тільки при розумному поєднанні індивідуального навчання з груповим.
  У документах, які присвячені модернізації української освіти, ясно висловлено думки про необхідність змін орієнтирів в освіті для отримання знань і реалізації абстрактних виховних завдань, які стосуються формування універсальних здібностей особистості, що враховують нові соціальних потреби і цінності. Досягнення цієї мети напряму залежить від індивідуалізації освітнього процесу, що цілком можливо при організації навчання за індивідуальними освітніми маршрутами. 
  Індивідуальний освітній маршрут є лише змістовним компонентом у більш широкому понятті, який забезпечує технологію організації освітнього процесу — індивідуальну освітню траєкторію.
  Індивідуальний освітній маршрут — це особистий регламент учня у певний період його навчання. Проектування індивідуального освітнього маршруту включає не тільки навчальну, а й позаурочну діяльність учня. Дуже важко визначити індивідуальний освітній маршрут на навчальний рік, і зовсім неможливо спланувати на весь період навчання в школі відразу. Індивідуальний освітній маршрут повинен відображати процес змін в розвитку і навчанні учня.
 
  За його допомогою відбувається своєчасне коригування педагогічного процесу, що дозволяє учням досягти високих результатів і поставлених цілей.
Сучасні засоби інформаційно-комунікаційних технологій забезпечують умови для індивідуалізації навчання, побудови відповідної особистості учня індивідуальної освітньої траєкторії, розвитку творчого потенціалу обдарованих учнів. Проект «I-SINGULA» є одним із цікавих чинників, що створив (та вже доводить) передумови для успішного навчання обдарованих дітей із використанням засобів ІКТ. В учнів, які беруть участь в експерименті, відзначаємо високий рівень самостійності, вони широко використовують «саморегулюючі стратегії» навчання і легко переорієнтовують їх на нові задачі.
 
  На цьому етапі можна стверджувати, що індивідуальний освітній маршрут — це цілеспрямована проектована диференційована освітня програма, що покликана забезпечити учневі позицію суб'єкта вибору, розробки та реалізації навчальної програми при здійсненні педагогічної підтримки в самовизначенні і самореалізації.
bottom of page